Venkovní žaluzie, venkovní rolety, markýzy
Předokenní venkovní rolety, předokenní venkovní žaluzie, venkovní markýzy

  • ZAMĚŘENÍ, DOPRAVA a MONTÁŽ ZA 1,-*
  • Pouze my Vám dáme vždy nižší cenu než konkurence**
  • cenová nabídka je zpracována a odeslána obvykle do 24 hodin od obdržení
  • zakázky do 10.000,- jsou pro Vás obvykle vyráběny bez zálohy
  • zaměření a montáže jsou vždy prováděny profesionály s mnohaletými zkušenostmi v oboru
  • vyrobeny a montovány tisíce kusů ročně s nulovým procentem reklamací

Exklusivní nadstandardní prodloužená záruka 4 roky! pro venkovní žaluzie a rolety

Exklusivní nadstandardní prodloužená záruka 5 let! pro motory Somfy a Geiger

(podrobné informace na vyžádání u obchodníků)


Sortiment venkovního stínění Oknostudio:

- venkovní předokenní žaluzie ovládané manuálně nebo motorem
- venkovní předokenní rolety ovládané manuálně nebo motorem
- venkovní markýzy ovládané manuálně nebo motorem

zaruka4roky

 


Venkovní předokenní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Používají se nejenom k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů, ale i administrativních či komerčních budov. V případě požadavku na maximální zatemnění použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt téměř dokonalý. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější ovládání elektropohonem, které zaručuje delší životnost a umožňuje napojení různých druhů ovládací automatiky (větrné, sluneční, tepelné, časové). Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií.

Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Venkovní hliníkové žaluzie umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a zachycují přímé sluneční paprsky. Horní profil je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní profil může být zakryt krycím plechem. Lamely jsou hliníkové jsou standardně dodávány v 12-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL.

Venkovní předokenní rolety


Venkovní rolety jsou exteriérový stínící, izolační a bezpečnostní prvek. Tepelná izolace je zaručená použitím nejlepších materiálů, tj. vysoce kvalitního a velmi odolného hliníku (plněného polyuretanovou pěnou). Rolety vytvářejí vyrovnané vnitřní klima. Obtěžování hlukem se použitím předokeních rolet výrazně snižuje. Jsou ovládány buď manuálně s popruhem, nebo klikou, elektrickým pohonem s automatickým kontrolním systémem a dálkovým ovládáním, včetně automatiky. se používají nejen jako ochrana před únikem tepla, kdy se výrazně zvyšuje izolační schopnost oken, představují také vynikající protihlukovou ochranu.

Hliníkové předokenní rolety pak představují skvělou ochranu před povětrnostními vlivy, která chrání plastová, dřevěná i hliníková okna proti rozmarům počasí a znatelně tak prodlužují jejich životnost. Samozřejmě je možné rolety použít také jako ochranu před přílišným slunečním zářením.

Zejména u rodinných domů, chat, chalup a dalších rekreačních objektů představují předokenní hliníkové rolety výborný bezpečnostní prvek. Rolety jsou chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou a představují tak nesnadnou překážku pro zloděje a dobrou ochranu proti vloupání. K roletám je navíc možné volitelně dodat navíjecí sítě proti hmyzu.

U moderních předokenních rolet se nemusíte bát, že by byly nad vaše síly - jejich ovládání je velmi jednoduché. Je možné je ovládat ručně nebo motoricky, přičemž motorické rolety je možno ovládat celou řadou moderních způsobů - dálkové ovládání, časový spínač, větrné či sluneční čidla a další. Motorické ovládání rolet je možné synchronizovat do jednoho centrálního ovladače.

Předokenní roleta určená pro dodatečnou montáž do ostění. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodících lišt. Pancíř je sestaven z lamel o krycí výšce 37mm, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) nebo plastové. Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 6-ti velikostech v závislosti na výšce rolety. Standardně se nabízí v barvě bílé a hnědé. Na přání zákazníka je možné jej nalakovat dle vzorníku RAL. Roletový box je ve stejných barvách jako vodící nohy. Hliníkové vodící nohy se připevňují na rám okna nebo do ostění. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i lakování dle vzorníku RAL nebo polep renolitovou fólií). Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Předokenní roleta se zaomítacím boxem, určena pro montáž do novostaveb, při rekonstrukcích a zateplování. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodících lišt. Hliníkové vodící nohy se připevňují na rám okna nebo do ostění. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i lakování dle vzorníku RAL nebo polep renolitovou fólií). Konstrukce boxu dovoluje otevření revizní klapky i po čelním zaomítnutí boxu. Box je dodáván ve čtyřech velikostech v závislosti na výšce rolety. I tento typ rolet je možno vybavit motorickým ovládáním s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Nadokenní roleta, určena pro montáž jako součást plastového okna jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích. Roletový box je sestaven z plastových bloků v bílé nebo hnědé barvě s možností potažení renolitovou fólií. Box je zateplený a má obdélníkový průřez. Dodává se ve dvou základních velikostech v závislosti na výšce rolety. Rovněž tento typ rolet je možno vybavit motorickým ovládáním s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Návod na větrání prostor a místností okny osazeny hliníkovými roletami

Větrání okny a to i na ventilační polohu v zimním období je možné provádět pouze pokud je pancíř rolety kompletně zatažený do boxu v horní poloze. V případě, že není dodržen tento postup, může docházet ke kondenzování vody na pancíři rolety nebo jejích jiných částech. Kondenzát může při nízkých venkovních teplotách zamrznout, což může zapříčinit nefunkčnost rolety. Obslužná manipulace s roletou v tomto případě může způsobit poškození rolety. V případě takovéto námrazy je možné obsluhovat roletu až po jejím rozmrznutí! Na rolety poškozené nesprávnou obsluhou se nevztahují záruční podmínky.

 

Venkovní markýzy

 

Markýzy Brno, Praha mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy  teras, balkónů či prosklených výloh. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí. V naší nabídce je velké množství typů, které vyhoví Vašim náročným požadavkům.
markyza
Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

Pro všechny typy markýz nabízíme nejširší škálu 101 barev látek.
Termín dodání 2-3 týdny, lakování RAL 4-5 týdnů.VÝSUVNÁ MARKÝZA


Tento typ výsuvné markýzy je základní řada, vhodná zejména pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkónů. Varianta "B" je vhodná pak pro zastínění větších ploch až do rozměrů 12 000mm x 4250mm.
Markýza v základu nedisponuje krytím návinu a volánem, lze jej příplatkově doplnit viz varianta "B".
markýzy brno prahaVÝSUVNÁ polokazetová MARKÝZA

Tento typ výsuvné markýzy je vhodný pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkónů.
Markýza disponuje polouzavřenou hliníkovou kazetou.
markýzy prahaVÝSUVNÁ kazetová MARKÝZA

Tento typ výsuvné markýzy je vhodný pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkónů.
Markýza disponuje uzavřenou hliníkovou kazetou.
markyza kazetova brno praha
VÝSUVNÁ MARKÝZA (lomená)

Tento typ výsuvné lomené markýzy (horizontálně/vertikálně) je vhodný pro zastínění teras a balkónů.
markyza
VÝKLOPNÁ MARKÝZA

Tento typ výklopné markýzy je vhodný pro zastínění oken, vitrín, malých teras a balkónů.
markyzaVÝSUVNÁ MARKÝZA (samostatně stojící)

Tento typsamostatně stojící dvojité výsuvné  markýzy je vhodný pro sezónní zastínění velkých ploch, zahradních restaurací, kaváren apod. Pro smostatně stojící výsuvnou markýzu lze použít dva typy osazení - výsuvnou markýzou ve variantě "A" nebo "B". V šířce nad 7m budou dodány 3 sloupy.
vysuvna markýza samostatně stojící

Dále jsou v našem sortimentu venkovního látkového stínění:

- předokenní fasádní markýzy svislé
-  venkovní látková horizontální roleta určena pro zastínění střech zimních zahrad

 

* Zaměření, doprava a montáž se týká pouze města Prahy. V případě větší vzdálenosti Vám bude v rozpočtu uvedena symbolická částka dopravného. 
**Předložíte-li nižší konkurenční nabídku, která je: srovnatelná typově a kvalitativně s našimi výrobky, konkurenční cenová nabídka má své uvedené pořadové číslo a je pod tímto čísle u konkurenční firmy telefonicky ověřitelná, naše cena bude vždy nižší.

Potřebujete radu při výběru? Zanechte nám své telefonní číslo, ozveme se Vám